22 marca 2014

Ćwiczenia w domu

Tak jak obiecałam, nadszedł czas na post o ćwiczeniach w domu. Staram się jak najczęściej chodzić na siłownię, aerobic itp, niestety nie zawsze jest czas lub ochota żeby wyjść z domu. Kiedyś sama wymyśliłam sobie różne ćwiczenia, które zapamiętałam z zajęć. Problem jest taki, że często po prostu nie chce się czegoś robić albo po prostu nie wiemy jak. Kilka miesięcy temu znalazłam bardzo fajny kanał na YouTube, dziewczyny zamieszczają dość krótkie filmiki. Osobiście najbardziej lubię treningi prowadzone przez Rebbece-Louise. Bardzo motywujące, podane w przyjemny sposób. Bardzo nie lubię długich filmów z ciężkimi ćwiczeniami, a tych z Ewą Chodakowską nawet nie planowałam zaczynać. Dziewczyny z XHIT proponują różne opcje ćwiczeń. Na ich kanale znajdziecie między innymi filmiki typu trzy, pięć, siedem, czy dziesięć minut np. dla brzucha.  Wszystko zależy od Was ile macie czasu i chęci na ćwiczenia. Ja zazwyczaj łączę kilka filmików w jeden dłuższy trening. Na końcu zamieszczę Wam kilka moich ulubionych treningów :)
Oprócz ćwiczenia z YouTube, czasem przypominam sobie o tym, że posiadam hula-hop i skakankę. Nie będę kłamać, sięgam po nie raczej sporadycznie, ale uważam, że jest to dobre uzupełnienie treningu. Hantle kupiłam stosunkowo niedawno. Nie jest to coś niezbędnego, jednak znacznie wygodniej jest mi z nimi ćwiczyć, niż męczyć się z butelkami wody, które są znacznie większe. 
Staram się co dziennie przynajmniej chwilę poświęcić na jakieś ćwiczenia. Z filmików podłapałam pomysł robienia przysiadów podczas mycia zębów. Na początku często zapominałam, jednak kiedy wejdzie Wam w to w nawyk, nawet nie będziecie musiały sobie przypominać, że to czas na takie ćwiczenie. Nigdy nie mam pewności czy w ciągu dnia będę mieć czas na jakikolwiek trening, dzięki temu mam pewność, że przynajmniej dwa razy dziennie robię ok 30 przysiadów. niby nic, ale po dłuższym czasie efekty są widoczne :)
Macie jakieś swoje ulubione ćwiczenia do wykonywania w domu? :)
Poniżej kilka moich ulubionych filmików, o których wspominałam już wcześniej. Koniecznie zajrzyjcie na ten kanał. Filmików jest bardzo dużo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie :)