13 sierpnia 2015

Lekki makijaż z turkusowo fioletową kreską


Witajcie! Dziś mam dla Was propozycję makijażu na letnie dni. Mam nadzieję, że takie posty przypadną Wam do gustu. Makijaż jest czymś co mnie pasjonuję i chciałabym więcej postów na blogu poświęcić właśnie jemu.

1. Na początek zakrywam wszystkie niedoskonałości korektorem z Catrice 02 Light Beige. Następnie mieszam dwa lekkie, rozświetlające podkłady Rimmel Wake Me Up 103 True Ivory oraz 200 Soft Beige. Nakładam je pędzlem typu stippling brush z RealTecniques. Na środkek nosa, pod oczy, środek czoła i brodę nakładam jasny korektor z Catrice 010 Ivory, wklepuję go palcami.
2. Dla zmatowienia skóry używam pudru ryżowego z Paese, nakładam go puszkiem z Inglota.  Konturuję twarz bronzerem z paletki do konturowania Sleek Light za pomocą pędzla Hakuro H 13. Róż nakładam tym samym pędzlem co podkład, jest to mieszanka dwóch róży z paletki The Balm How 'about them apples?, odcień Pie i Candy. Róże kremowe mają piękny blask, dlatego pomijam nakładanie rozświetlacza.
3. Na powieki nakładam bazę z Catrice, następnie całą powiekę pokrywam cieniem bazowym z Inglot numer 355 pędzlem base shadow brush z RealTechniques.
4. Do rozświetlenia łuku brwiowego używam kredki Catrice Eyebrow Lifter i rozcieram palcami. Brwi podkreślam ciemniejszym cieniem z paletki Eyebrow Set również z Catrice za pomocą pędzla brow brush z RealTecniques.
5. Załamanie powieki podkreślam jaśniejszym cieniem z paletki do brwi Catrice używając pędzla base shadow brush i rozcierając pędzlem deluxe crease brush z RealTechniques.
6. Dolną powiekę podkreślam kredkami. Od wewnętrznej strony kredką Manhattan Khol Kajal Eyeliner Electric Green 78D, od zewnętrznej SensiqueTrendy Colour  nr. 117. Wewnętrzny kącik podkreślam pigmentem z Kobo nr. 502 Misty Rose za pomocą pędzla accent brush z RealTechniques. Na górnej powiece maluję kreskę czarnym eyelinerem Lasting Drama Gel Eyeliener z Maybelline używając pędzla fine liner brush z RealTechniques. Na koniec tuszuję rzęsy maskarą Curl Up Volme z Eveline.
7. Na koniec maluję usta koralową szminką z Rimmel Lasting Finish by Kate nr. 16.


Mam nadzieję, że taki letni makijaż przypadnie Wam do gustu i wypróbujecie go na sobie :)