4 października 2012

"Śniadanie dla blogerek"

W ubiegłą sobotę odbyło się tak zwane "Śniadanie dla blogerek" ubiegające jesienną edycje Warsaw Fashion Weekend. Spotkałam się z innymi dziewczynami na XXII piętrze biurowca w centrum Warszawy, w barze Absolut. Głównym patronem spotkania była marka Oriflame. Oczywiście nie było to śniadanie, pora raczej koktajlowa. Organizatorzy postarali się o wiele atrakcji. Nie było chwili na nudę! Każda z nas mogła skomponować własnego drinka. Mój był pożeczkowo limonkowy z odrobiną liczi (w brew pozorom bardzo smaczny). Karolina Malinowska przybliżyła nam szczegóły Swedish Fashion Miracle.

Tyle w skrócie na temat samego spotkania. Teraz trochę informacji na temat samego Warsaw Fashion Weekend :)

Podczas Swedish Fashion Miracle WARSAW FASHION WEEKEND zaprezentowana zostanie triumfująca na świecie moda szwedzka. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Ambasady Szwecji. Swoje kolekcje zaprezentuje ponad 20 znanych i cenionych szwedzkich marek. To co na pewno ucieszy wszy fankę mody to możliwość zakupu niedostępnych w Polsce kolekcji w atrakcyjnych cenach.

Czym zaskoczą nas Szwedzi ? Przekonamy się już podczas Opening Night- 5 października. Gwiazdami piątkowego Opening Night będą Filippa K. oraz Ania Kuczyńska. Pierwsza to jedna z najbardziej lubianych szwedzkich marek, działająca od 1993 roku. Jej filozofią jest prostota i funkcjonalność połączona z wyrazistym designem.

Ania Kuczyńska jest najbardziej znaną polską marką najbliższą skandynawskiemu minimalizmowi, która podczas Opening Night pokaże kolekcję na nadchodzący sezon jesień/ zima zatytułowaną Stromboli. Inspiracją do powstania kolekcji była wyspa Stromboli oraz film o tym samym tytule w reżyserii Roberto Rosselliniego.

Jedną z ciekawszych inicjatyw tegorocznej edycji Warsaw Fashion Weekend, będzie pokaz mody przygotowany wspólnie z Januszem Noniewiczem, kierownikiem Katedry Mody warszawskiej ASP, pod hasłem Młodzi Młodym „ Myślę, że jesteśmy pokoleniem zupełnie wyjątkowym”. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane kolekcje polskich, młodych projektantów( m.in. Monika Gromadzińska, Halina Mrożek, Monika Błażusiak, Jarosław Ewert, Maciej Trzmiel), wykorzystane do sesji zdjęciowej, w której udział wzięli znakomici polscy muzycy młodego pokolenia, m.in.: Marina, Mrozu, Kari Amirian, Łukasz Garlicki z Projektu Warszawiak. Wystawa fotograficzna będąca efektem sesji zdjęciowej zorganizowanej w Muzeum Narodowym do obejrzenia podczas Warsaw Fashion Weekend. Autorką zdjęć jest znana fotograf Magdalena Ławniczak.

Dodatkowo w ramach Warsaw Fashion Weekend odbędzie się po raz kolejny Designer Sample Sale.

Każdy z odwiedzających będzie miał niepowtarzalną okazję do zakupów w atrakcyjnych cenach z rabatem nawet do 70 %. Będzie z czego wybierać, swoją obecność zapowiedziało już ponad 100 polskich i zagranicznych marek odzieżowych.

Organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek, więcej informacji na www.fashionweekend.pl